Twitter Sponsor Reklamları Artık Videolu Paylaşacak!

Twitter Sponsor Reklamları Artık Videolu Paylaşacak!

Twitter sosyal ağ sitelerinin vazgeçilmezleri arasında yerini uzun süredir koruyor ve korumaya devam edecek gibi. Yenileşme dönemine giren Twitter reklam alanlarını geliştirmek için büyük zaman harcıyor.

Mikroblog sitesi uzun yıllardır hayatımızda ve milyonlarca lira ciroya sahip. Twitter para kazanırken çeşitli reklam modellerinden faydalanıyor. Karşınıza sponsor tweetler ve kullanıcı öneriler sunarken size bunların reklam olduğunu pek fazla fark ettirmiyor. Diğer sitelere oranla en doğru yolda olduğunu düşündüğümüz Twitter yavaş yavaş gelirlerini arttırmak için yeni reklam modelleri oluşturuyor.

  • Twittter'ın yeni reklam modeli ne?

Daha önce yaptığımız bu haberde sizlere Twitter'ın benzer tweet önerileri sunacağından bahsetmiştik. Yeni aldığımız haberlere göre bu gelişmenin ardından mikro blog sitesi videolu reklamlar yayınlamaya izin verecek. Tabii bu videoları herkes yayınlayamayacak, sadece sponsor firmalar yayınlayabilecek.

Twitter'ın gelişmiş video analiz etme sistemi ile paylaşılan video organik izlenmesine göre raporlanacak. Reklam verenler ise raporlara bakarak izlenme miktarına göre para ödeyecek. Twitter'ın bu analiz sistemine baktığımızda zaman yeni video reklamlarında herhangi bir link yönlendirmesi bulunmayacağını düşünebiliriz.

  • Bu sponsor reklamlar nasıl hazırlanacak?

Twitter'ın yeni sponsor video reklamları "Twitter Apmlify" servisi sayesinde hazırlanacak. Şirketler bu özelliği kullanarak 6 saniye uzunluğunda video oluşturup yayınlayabilecek. Aşağıdaki resimden görebileceğiniz gibi paylaşılan bu videoların reklam olduğu ayrıca belirtilecek.

Twitter'ın yeni video reklamları bazı hesaplarda test ediliyor. Her şey yolunda giderse ve sponsor reklam veren şirketler beğenecek olursa çok yakında karşımıza bu tür reklamlar çıkabilir. Twitter'ın gelirini arttıracak bu reklam modeli bakalım başka hangi siteler tarafından kullanılacak. Ayrıca bu sistemin mobil uygulamalara entegre olma ihtimalini de söylemeden atlamayalım.

Twitter'ın mobil uygulamalarını aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

PES 2015 Çıkış Tarihi Duyuruldu!

YORUMLAR