Twitter Tarihinin En Çok Beğenilen Paylaşımı Obama'dan Geldi

Twitter Tarihinin En Çok Beğenilen Paylaşımı Obama'dan Geldi

ABD’nin eski başkanı Barack Obama, görevini Donald Trump’a devretmesine rağmen ülkedeki son çatışmaların da etkisiyle gündemdeki yerini koruyor. Obama’nın üç gün önce Virginia eyaletinde yaşanan çatışmalarla ilgili yaptığı paylaşım Twitter’da beğeni rekoru kırdı.

13 Ağustos’ta ABD’nin Virginia eyaletinde başlayan olayların ardından eski başkan Obama’nın paylaştığı tweet üç gün içinde yaklaşık üç milyon beğeni toplarken Twitter tarihinin en çok beğenilen paylaşımı oldu. Ayrıca üç gün içinde bu paylaşıma 47 bin yorum yapıldı ve tweet 1.2 milyon kez retweet aldı.

Başkanlık döneminde de sosyal medyayı oldukça etkin kullanan Obama, rekor kıran paylaşımında Güney Afrika’nın efsanevi başkanı Nelson Mandela’dan alıntı yaptı. Karakter limiti sebebiyle üç ayrı tweet halinde yaptığı paylaşımda Obama Mandela’nın şu sözlerini alıntıladı: "Hiç kimse bir diğerinden ten rengi, geçmişi ya da dini nedeniyle nefret edecek bir şekilde doğmaz. İnsanlar nefret etmeyi öğrenmek zorundadır. Eğer nefreti öğrenebiliyorlarsa onlara sevgi de öğretilebilir. Sevgi insan kalbine nefrete kıyasla daha doğal gelir"

ABD’nin iç savaş döneminde ayrılıkçı bir komutan olan Robert Lee’nin Virginia’da bulunan heykelinin kaldırılması planına tepki gösteren aşırı sağcı grubun gösterileriyle çatışmanın fitili ateşlenmişti. Irkçılık karşıtı grubun da aynı gün gösteri organize etmesiyle Virginia sokaklarında çatışmalar başladı.

Trump’a Twitter Kullanıcılarını Engellediği İçin Dava Açılıyor

Trump’ın Olay Yaratan Tweetleri Tuvalet Kâğıdı Oldu!

YORUMLAR