Twitter Tweet Gömme Özelliğini Kaldırdı

Twitter Tweet Gömme Özelliğini Kaldırdı

Twitter aldığı kararla takipçilerinin bir kısmını üzdü. Tweet içine tweet gömme özelliğini kullanımdan kaldıran sosyal ağ neden böyle bir adım attığıyla ilgili henüz bir açıklama yok.

Yaz başında alıntılamaya alternatif ve pratiklik kazandıran, tanıtıldığında özellikle “Inception” filmine göndermeler yapılarak “Tweetception” şakalarına orta açan ve çoğunluğun kullanışlı bulduğu Tweet içine Tweet gömme özelliği ortadan kayboldu. Bazı editörlerin sadece masaüstü sürümünde görünmediğini, mobilde özelliğin hala çalıştığını söylemesi üzerine mobildeki görünümü de denedik ve sonuç hüsran. Gömdüğünüz Tweet'i görmek için takipçilerinizin artık tıklaması gerekecek.

Daha önce gömülü Tweetler böyle görünüyordu:

Şimdi yapmaya çalıştığımızda ise artık eskisi gibi Tweet yerine bir bağlantı yer alıyor:

Kullanıcı deneyimi iyileştirilen bir servisin sevilen bir özellik için böyle geri adım atmasına açıkçası anlam veremedik. Twitter, haber akışının Facebook'ta olduğu gibi ilgi alanına göre şekillenerek geleceğini söylemesiyle zaten tepki çekmiş, anlık haber takibi özelliğini kaybedeceği yorumlarını almıştı. Facebook dünyada en çok kullanılan sosyal ağ; ancak iki servis arasındaki kullanıcı davranışını birbiriyle karıştırmamak gerekiyor. Twitter'ı yıl ortalarındaki yenilikçi ve aynı zamanda kullanışlı hizmet sunma politikalarına geri dönmeye çağırıyoruz.

PES 2015'in Demosu Ertelendi

iCloud Yeni Güvenlik Sistemini Devreye Soktu

YORUMLAR