Twitter, Twitter Lite Android Uygulamasını Test Ediyor

Twitter Lite Android

Popüler microblog platformu Twitter, aylık aktif kullanıcı sayısını artırma amacıyla geçtiğimiz aylarda duyurduğu Twitter Lite için harekete geçti. Sosyal ağ, Android platformu için geliştirdiği Twitter Lite'ı şimdilik Filipinler'de test ediyor.

Daha önce Facebook tarafından başlatılan "Lite" uygulamaları, diğer şirketlere ne zaman sıçrayacak diye beklerken ilk haber Twitter'dan geldi. Daha az boyuta sahip, daha az mobil veri tüketen ve batarya dostu bir uygulama olan Twitter Lite, Android platformu için geliştiriliyor ve Filipinler'de test ediliyor. Google Play Store'da ayrı bir uygulama olarak görünecek olan bu uygulama, 2G ve 3G şebekelerinde de kullanılabiliyor.

Twitter Lite Uygulaması

Konuyla ilgili yaptığı açıklama yapan Twitter sözcüsü, "Twitter Lite uygulamasının Filipinler'de başlatılan test süreci, bu pazarda Twitter'ın kullanılabilirliğini artırmak için bir fırsat" ifadelerini kullandı. Filipinler'deki mobil ağların durumuna da değinen sözcü, "Filipinler'de yavaş mobil ağlar ve pahalı internet paketleri var. Üstelik sınırlı depolama alanına sahip mobil cihazlar da çok popüler. Twitter Lite, kullanıcılara bu engellerin üstesinden gelmeleri için yardımcı olacak" dedi.

Twitter sözcüsü ayrıca bu uygulamanın bir deneme sürümü olduğnuu ve diğer pazarlara açılıp açılmayacağının belli olmadığını söyledi.

YORUMLAR