Twitter Üzerinde Bildirimler Açılır Pencere ile Görüntülenecek

Twitter Üzerinde Bildirimler Açılır Pencere ile Görüntülenecek

Twitter, web versiyonu üzerinde alacağınız bildirimler için alarm sistemi getirdiğini duyurdu. Perşembe günü açıklanan yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar diğer kullanıcıların kendileri ile iletişime geçtiği zaman açılır pencere üzerinden bildirim alacaklar.

Twitter üzerinde diğer kullanıcıların tweetlerini retweet, mention veya mesaj gönderdiğinizde bu kullanıcılar sizin yapmış olduğunuz işlemi zaman çizelgesinin sağ altında açılan pencere üzerinde görebilecekler. aynı zamanda bu pencere üzerinden sizi takip edenleri geri takip edebilir yada gelen mesajlara direkt olarak bu pencere üzerinden geri yanıt verebileceksiniz.

Özellikle mesajlaşmalar için oldukça yararlı olabilecek olan yeni açılan pencere özelliği, Facebook ve Google Hangouts'daki gibi sürekli açık kalmayarak siz yanıt yazdıktan sonra kendiliğinden kapanarak kullanım kolaylığı sunuyor. Böylelikle kullanıcılar Twitter üzerinden özel mesajlaşmalarını daha rahat ve kolay bir şekilde yapabilir hale gelecek. Bu özellik ile Twitter üzerindeki Direkt mesajlaşma özelliğinin kullanımının artması bekleniyor.

Bildirimleri açılan pencere üzerinde görmek istemeyen kullanıcılar ise ayarlar menüsüne girerek bu seçeneği kapatabilecek. Twitter'ın yeni özelliğinin önümüzdeki haftalar içerisinde aktif edilmesi bekleniyor.

Twitter kullanımınız ile ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Dropbox Yeni Fotoğraf Organize Etme ve Yedekleme Uygulaması Carousel'i Çıkardı

YORUMLAR