Twitter Üzerinden Alışveriş Yapmaya Az Kaldı

Twitter Üzerinden Alışveriş Yapmaya Az Kaldı

Twitter'ın resmi blog sayfasında yapılan açıklamaya göre twitter hesabı olanların gerçekleştirebileceği çevrimiçi satın alma seçeneği test edilecek. Şu an hizmet sadece ABD'ye ulaşırken burada himzet kullanımı da ufak bir yüzde ile gerçekleşecek. Twitter'ın anlaştığı birkaç grubun sunacakları tweetlerde bir satın alma butonu belirecek ve kullanıcılar bu butonu tıklayarak alışverişlerini gerçekleştirebilecekler.

Twitter'ı yeni bir aşamaya sokacak projeler içersinde ufak bir adım olarak nitelendirilen bu seçenek ile mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapmayı kolaylaştırmak hedefleniyor. Twitter üzerinden takip edilen fırsatların başka yerlerde rastlanamayacak eşsiz kampanyalar olmasına özen gösterilecek. Bu sayede alışveriş fırsatını canlı olarak bekleyen kullanıcılar indirim fırsatlarıyla karşılaşacaklar. Android ve iOS uygulamalarını pazarlamak adında da hazırlanmak istenen altyapı ile üreticiler, kurmuş olduklar sosyal bağlantılarını direkt bir satış ağına çevirme fırsatına kavuşacaklar. Şu an satın alma seçenekleri sunacak ortak kuruluşlar arasında olanlar Fancy, Gumroad, Musictoday ve Stripe. Buna ek olarak yeni hizmet sağlayıcılarının eklenmesi hedefleniyor.

Twitter ekibinin gerçekleştirmiş oldukları deneyim çerçevesinde satın alma işleminin birkaç tıklama ile gerçekleştirilebildi söyleniyor. Butonu tıkladıktan sonra kargo ve ödeme seçeneklerini doldurmanız gerekiyor ve yapmış olduğunuz sipariş hemen ardından göndericiye bildirim olarak sunuluyor.

Twitpic Kepenkleri Kapatırken Twitter'ı Suçladı

Twitter'a Yeni Profil Tasarımları Ve Kısayol Butonları Eklendi

YORUMLAR