Twitter Üzerinden Para Kazanmak İster misiniz?

Twitter Üzerinden Para Kazanmak İster misiniz?

Twitter, yayınladığı yeni bir blog yazısıyla birlikte video yayıncılarını sevindirecek bir haber verdi. Yakın zaman sonra başlayacak program sayesinde Twitter üzerinden video yayınlayanlar, reklam gelirlerinden pay alacaklar.

Twitter'ı canlı yayın ve video yayıncıları için daha çekici hale getirmeye çalışan yetkililer, geçtiğimiz aylarda canlı yayınlara yönelik yeni bir reklam modelini paylaşmışlardı. Yapılan yeni açıklamayla birlikte benzer bir programın, video yayıncıları için de başlatılacağı açıklandı. Bu programla birlikte Twitter üzerinden yayınladığınız videolarınızda gösterilecek reklamlardan gelir elde edeceksiniz. 

Amplify Publisher Program ismi verilen program ile Twitter kullanıcıları belirli kriterlere göre para kazanmaya başlayacaklar. Twitter'ın Ürün Müdürü Guy Snir, programı oldukça basit olarak tanımlarken, kullanıcıların izlenme, re-tweet ve beğeni sayılarına göre gelir kazanacaklarını açıkladı. Dahası reklam verenden alınan ücretin büyük kısmı da yayıncıya gidecek. Canlı yayın programında olduğu gibi video yayıncısı gelirin yüzde 70'lik kısmını alırken, Twitter %30 ile yetinecek. Böylece diğer programlardan ziyade, yayıncıların Twitter'ı tercih etmesi sağlanacak. 

Yaklaşık 35,000 yayıncı ve şirketin, Twitter üzerinden video yayınlamaya ve buna uygun içerikler üretmeye hazır olduğunu söyleyen yetkililer, reklam programının devreye girmesinden sonra bu sayının artacağını ve Twitter'ın video merkezine dönüşeceğini söylüyorlar. 

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Twitter IŞİD Suç Ortaklığı Davasında Karar Açıklandı

Twitter ve Vine Video Süreleri Uzatıldı Ortaya Engage İsimli Bir Uygulama Çıktı

YORUMLAR