Twitter ve New York Times Hacklendi!

Twitter ve New York Times Hacklendi!

Dün gece popüler bilgi ağı Twitter ve New York Times gazetesinin internet sitesi saldırıya uğradı. Suriye Elektronik Ordusu (SEA) tarafından gerçekleştirilen elektronik saldırının detayları haberimizde.

Suriye Başkanı Bashar al-Assad’ın desteklediği Seuriye Elektronik Ordusu adlı grup, dünyanın en geniş içeriğe sahip gazete sitesini ve Internet’in en etkili sosyal ağlarından birine saldırada bulundu. Phishing taktiklerini kullanan SEA, Twitter ve New York Times sitelerinin host şirketi Melbourne’un IT sistemine sızdı ve birkaç alan adının DNS kayıtlarını değiştirdi. Nytimes.com’un trafiğini kendi adreslerine yönlendirerek prestijli medya şirketinin çevrimdışı kalmasını başardılar.

Saldırıdan etkilenen diğer isim Twitterdı. Twitter.com üzerindeki resimlere ve resim bağlantılarına bir süre ulaşılamadı.Twitter’ın resmi servisi için kullanılan twimg.com alan adının değiştirildiğini farkeden Twitter, iki saat içerisinde sorunu giderdi. Twitter kullanıcı bilgileri ve Twitter mobil uygulamaları olaydan etkilenmedi.

Facebook İzinsiz Kullandığı Kişisel Bilgiler için 20 milyon $ Ödeyecek

YORUMLAR