Twitter ve Viber Play Store’da 500 Milyon İndirmeye Ulaştı

Twitter ve Viber Play Store’da 500 Milyon İndirmeye Ulaştı

Google Play Store uygulama mağazasında 500 milyon, 1 milyar gibi indirme rakamları, uygulama geliştiriciler için “kilometre taşı” olarak adlandırılıyorlar.

Twitter ve Viber’da bu kilometre taşını geçmiş bulunuyorlar. Facebook ve WhatsApp gibi 1 milyarlık bareme henüz ulaşamamış olsalar da 500 milyon indirme hiç yabana atılacak bir rakam değil. 500 milyon indirilme rakamına ulaşan diğer 2 uygulama da Skype ve Dropbox.

Bir uygulamanın Google Play Store’da 500 milyon çıtasına ulaşması o uygulamanın artık “popüler” bir uygulama olduğunu ispat etmiş olduğunu ifade ederken, 1 milyara ulaşan ve geçen uygulamalara "elit" uygulama yakıştırması yapılıyor.

Viber 500 milyon indirilme seviyesine 10 Nisan’da ulaşmış. Twitter ise 23 Nisanda Viber’ın hemen arkasından aynı rakamı göğüslemiş. Her iki uygulama da henüz Facebook ve WhatsApp’ın durduğu yerden çok uzaktalar. Ancak büyüme oranları unut verici görünüyor. Özellikle Twitter’ın zor bir dönem geçirdiği göz önüne alınırsa, durum umut verici görünüyor.

WhatsApp Messenger Bilgisayarlarda, Hemen İndirin!

YORUMLAR