Twitter ve Vine Profilleri Birleşiyor

Twitter ve Vine Profilleri Birleşiyor

Twitter'ın geçtiğimiz senelerde yayına aldığı Vine servisi, oldukça büyük bir popülerlik kazanmayı başardı ve Vine fenomenleri adı altında pek çok internet ünlüsünü de bizlere sundu. Ancak Twitter'ın bir servisi olmasına karşın Vine'ın tamamen ayrı bir şekilde konumlandırılmış olması ise ona erişimi birazcık daha zor kılıyordu. Twitter'da takip ettiğimiz kişileri direkt olarak Vine'da da takip etmek mümkündü ancak iki servis yine de ayrı bir görünüm sunmaya devam ediyordu.

Anlaşılan o ki şirket bu hususta bir değişiklik yapma vaktinin geldiğine inanıyor ve bu yüzden Twitter ve Vine profillerini birleştirme kararı aldı. Artık bir kullanıcının Twitter profiline girdiğinizde direkt olarak Vine profilini de görebilecek ve anında ulaşabileceksiniz.

Bu konuda resmi olarak yapılan açıklama aşağıda yer alıyor:

“Hem Twitter hem de Vine'daki favori hesaplarınızı bulup takip etmenizi daha kolay bir hale getiriyoruz. Eğer Twitter ve Vine hesaplarınızı birbirine bağladıysanız, Twitter hesabınız Vine profilinizde görünecek ve uygulamanın diğer bölümlerinde de takipçilerinizin karşısına çıkacak. Elbette yeni Twitter ayarları sayesinde Vine profilinizi de Twitter profilinizde gösterme şansınız olacak.”

Bu değişikliğin her iki platformda da takipçilerini arttırmak isteyenlere oldukça iyi bir şekilde hizmet edeceği kesin görünüyor. Twitter içerisinde paylaşılan Vine videoları da böylece direkt olarak o kişileri takip etmenize imkan tanıyacak.

Ayrıca Vine üzerindeki videolarınızın ne kadar izlendiğine dair bilgilendirmeler de artık profiliniz üzerinde yer alacak. Böylelikle bir kişinin ne kadar popüler olduğunu video izlenme sayılarına bakarak görebileceksiniz.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak her iki servisin de mobil uygulamalarını cihazınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR