Twitter Verdiği Sözü Tuttu: Tweet Arşivi Özelliği Hazır

Twitter Verdiği Sözü Tuttu: Tweet Arşivi Özelliği Hazır

Aylar süren vaatlerin ardından Twitter nihayet kullanıcıların tüm tweetlerini bilgisayarlarına kaydedebilecekleri bir aracı kullanıma sundu. Şu an için tüm kullanıcılar bu yeni özelliği göremiyor olsalar da yakın zaman içerisinde herkes için aktif hale geleceği bilinmekte.

Şu an için bu özelliği sadece bazı kullanıcılar aktif olarak kullanıyor olsalar da, Twitter teknik olarak yıl sonuna kadar hazır olacak dediği yeni özelliği için verdiği sözü tutmuş oldu.

Yeni arşiv özelliğini hesaplarında aktif olarak kullanabilen kullanıcılar ayarlar sekmesi altında bulunan Twitter Geçmişi bölümünü görebilecekler. Böylece tweet arşivini görüntüleyebilen kullanıcılar istedikleri zaman tweetlerini e-posta adresine gönderebilir.

Arşiv şimdiye kadar yazmış olduğunuz tüm tweetlerinizi dosya ve klasör olarak listelemektedir. İstediğiniz zaman herhangi bir tarayıcı aracılığıyla index.html dosyasını açarak tweetlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Tüm kullanıcıların yıl sonuna kadar bu özelliği kullanıp kullanamayacağını zaman gösterecek olsa da umuyoruz ki bu kullanışlı özellikten tüm kullanıcılar bir an önce yararlanabilir.

YORUMLAR