Twitter Video Servisi için Görüşmeler Gerçekleştiriyor

Twitter Video Servisi için Görüşmeler Gerçekleştiriyor

Geçtiğimiz günlerde Twitter Music servisi ile ilgili haberleri sizlere aktarmıştık. Twitter’ın son dönemlerde içerik kapsamını genişletmek için yaptığı girişimlere bu sefer de Twitter Video eklendi ve şirketin TV kanalları Viacom ve NBC ile görüşmelerde olduğu, bünyesine video içerikleri dahil etmek istediği Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre iddia edildi.

Yapılmaya çalışılan anlaşmalar neticesinde Twitter’ın kullanıcılara video akışına izin vermesi karşılığında TV kanallarına kardan pay verilmesinin yer aldığı belirtiliyor. Gelecek aylarda ise geri kalan TV ağları ile benzer görüşmeler gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Bildiğiniz gibi Twitter’da video içerik deneyimi oldukça kısıtlı ve 6 saniyelik videoların paylaşıldığı Vine haricinde çok fazla seçenek bulunmuyor. Zira Vine da fotoğraf paylaşma servisi Instagram’ın yakaladığı popülariteyi yakalayabilmiş değil.

Twitter’ın sahip olduğu içerik ağını ve bu içeriklerle kullanıcı etkileşimini arttırmaya çalışması son zamanlarda daha fazla kar elde etme ve gelir kaynaklarını arttırma amacındaki şirketin bu planının bir parçası ve yakın zamanda etkilerinin görülmeye başlanacağına inanıyorum.

Apple iPhone 5S üretimine başlıyor

YORUMLAR