Twitter Web Arayüzü ve Android Uygulamasında Büyük Değişiklikler

Twitter Web Arayüzü ve Android Uygulamasında Büyük Değişiklikler

Twitter dünyanın en sık kullanılan iletişim araçlarından bir tanesi ve uzun süredir hem web arayüzünde hem de mobil uygulamalarında çok ciddi yenilikler ve değişiklikler görmüyorduk. Anlaşılan o ki şirket sonunda radikal bir değişiklik yapmaya karar vermiş ve her iki tarafta da kullanıcıların dikkatini çekecek farklar mevcut.

Web arayüzünde gerçekleşen değişikliklere baktığımızda, direkt mesajlar kutusunun artık ana sayfamızda yer aldığını görebiliyoruz. Böylece en kısa yoldan mesajlarımıza ulaşma imkanı doğuyor. Aynı zamanda tweetleri yönetmemizi sağlayan cevapla, retweet et ve favorilere ekle butonları artık varsayılan olarak görünür halde geliyor.

Bunun yanında, Twitter'da fotoğrafları ve videoları görüntülemek için tweet'i açmak zorunda kalmamıza da bir çözüm bulunmuş ve direkt olarak resimler görüntülenir halde akışımızda beliriyorlar. Tabii ki bu durum bazı kullanıcıların da tepkisini aldı. Zira başka bir kullanıcının paylaştığı resmin rahatsız edici olması durumunda bu direkt olarak karşımıza çıkacak ve ofis, aile yanı gibi ortamlarda sıkıntıların başgöstermesi bekleniyor.

Twitter Android uygulamasında da benzer değişiklikler mevcut fakat burada en dikkat çeken konu, resimlerin otomatik olarak açık gelmesinin ayarlar bölümünden kapatılabilmesi. Web arayüzü için böyle bir özellik henüz mevcut değil ve durumu tehlikeli bulan kullanıcılar Android uygulamasını kullanarak Twitter'da gezinebilirler. Twitter iOS uygulamasına da değişikliklerin kısa zaman sonra gelmesi bekleniyor. Uygulamaları aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Google+'ya haftada 1.5 milyar görsel yükleniyor

YORUMLAR