Twitter Yabancı Dildeki İçerikleri Tercüme Edecek

Twitter Yabancı Dildeki İçerikleri Tercüme Edecek

Dünyanın en büyük sosyal ağı olmasa da, en etkililerinden olan Twitter bünyesine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta biz uzaktayken olup biteni özetleyen yeni bir özellik duyuran sosyal ağ, şimdi de atılan yabancı dildeki Tweet’leri anlık olarak tercüme etmeye başladı.

Bir süredir test edilen tercüme özelliği, Türkçe de dahil birçok dili desteklemekte. Yapılan test sürecinin ardından hayata geçirilen tercüme özelliği, Microsoft’un servisi olan Bing Translate iş birliği sayesinde çalışıyor. Bu noktada akıllara Twitter’ın neden Google Translate kullanmadığ soruları gelebilir. Cümle çevirisinde Bing Translator daha başarılı olduğu için böyle bir tercih yapıldığını söyleyebiliriz, tabi arka planda Microsoft’la başka anlaşmalar da olabilir. Tercüme özelliğini kullanmak için ise Twitter’da ayarlar kısmına girip, içerik başlığına gitmeniz ve “Tweet çevirilerini göster” kısmını işaretlemeniz yeterli oluyor. Ayarlarınızı kaydedip çıktıktan sonra yabancı dildeki bir Tweet’in altına bir Dünya simgesi beliriyor. Atılan Tweet’i bu simgeye tıklayara kendi dilinizde görebiliyorsunuz.

Kitlesel hareketlerin en çok yaşandığı sosyal ağda yabancı dil problemini çözmek, kullanıcılar arasında daha büyük bir etkileşime yol açacaktır. Tam olarak da bunu hedefleyen Twitter, bu konuda başarılı olacağa benziyor. Tercüme özelliği Twitter’ın web sitesi, Android ve iOS uygulamaları üzerinde çalışıyor. Diğer platformlardaki kullanıcılar da yakın zamanda bu özelliğe kavuşacaklar.

Facebook Messenger'ın Masaüstü Uygulaması Geliyor!

YORUMLAR