Twitter Yasağı Kalkıyor!

Twitter yasağı ile ilgili olarak önemli bir mahkeme kararı alındı

Twitter Yasağı Kalkıyor!

Son günlerde ülke gündemimizde olan internet üzerindeki sansür iddiaları ve Twitter yasağı ile ilgili olarak sevindirici bir gelişme yaşandı. Hatırlanacağı üzere geçen hafta sosyal paylaşımların en çok yapıldığı sosyal medya servisi Twitter TİB tarafından alınan idari karar ile erişime kapatılmıştı ve Türk kullanıcılarının bu sosyal medya hizmetine normal yollarla erişimi engellenmişti. Belli bir süre için vatandaşlarımız DNS ayarlarını değiştirdikten sonra Twitter'a erişebilmişti; fakat DNS ile erişim de kısa bir süre sonra engellenmiş ve VPN servisleri ile Tor Browser kullanıcılar için tek çözüm olmuştu.

Aradan geçen sürenin ardından yasal kurumlara yapılan başvurular sonucunda Twitter yasağığının kaldırılması konusunda önemli bir karar alındı. Ankara İdare Mahkemesi'nin gün içerisinde yayınladığı karar TİB tarafından alınan Twitter'a erişimin kapatılmasına dair idari kararın durdurulmasını içeriyor.

Ankara İdare Mahkemesi'nin aldığı karar şu an için uygulanmış değil. Kararın ilgili kurumlar tarafından uygulanmasının ardından Twitter'a DNS değiştirmeden veya VPN servislerini kullanmadan erişim tekrar mümkün olabilecek.

Bilgisayarınızda size Twitter ve YouTube gibi yasaklı sitelere erişim imkanı veren hızlı ve güvenli bir DNS servisi kullanmak isterseniz size tek bir tıklamayla DNS değiştirme imkanı veren SmartSafeDNS programını kullanabilirsiniz:

SmartSafeDNS adresleri:
54.85.9.10

54.85.12.30

Engelli Sitelere Giriş Programları

YORUMLAR