Twitter Yeni Ofisini Açtı: Avustralya

Twitter Yeni Ofisini Açtı: Avustralya

Her ne kadar ülkemize olan mesafesi ve ilişkilerin sınırlılığı nedeniyle Avustralya'ya pek önem vermesek de İngilizce yayın yapan girişimler için Avustralya en önemli ülkelerden bir tanesi. Zira İngilizce konuşan gelişmiş ülkeler arasında yer alan Avustralya, Facebook gibi önemli internet oyuncularının hiç zaman kaybetmeden ofislerini açtıkları yerlerden birisi. Elbette en popüler internet araçlarından birisi haline gelen Twitter da boş durmadı ve ülkedeki ilk ofisini bu hafta açmaya karar verdi.

Ülkedeki nüfuzunu ve kullanım oranlarını arttırmaya devam eden Twitter, 2 milyon Avustralyalı kullanıcıyı daha kendine çekerek reklam gelirlerini arttırmayı amaçlıyor. Aynı zamanda yerel otoriteler ile daha rahat işbirlikleri geliştirme olanağı sunacak olan bu adım Twitter'ın artık global bir dünya gücü olmaya başladığının da işaretlerinden bir tanesi.

Twitter'ın yanında 2011'de Sydney ofisini açan Facebook ve aynı zamanda Google da ülkede ofis bulunduran şirketler arasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde Twitter Sydney ofisinin görüntülerini de sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Twitter uygulamaları akıllı cihazlarınızda yüklü değilse aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Foursquare'dan Android kullanıcılarına yeni özellik

YORUMLAR