Twitter'a Beğen Butonu Geldi

Twitter'a Beğen Butonu Geldi

Anlık olarak milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan dev mikroblog sitesi Twitter, paylaşılan tweetlerle ilgili çok konuşulacak bir değişiklik yaptı. Bildiğiniz üzere Twitter'da paylaşılan tweetleri sadece favorilerinize ekleyebiliyordunuz. Ama yeni güncellemeyle birlikte favorilere ekleme dönemi kapandı.

Gün içerisinde Twitter'ın resmi hesabında paylaştığı bir gönderide artık favori butonu olmayacağı, onun yerine Facebook'taki gibi beğen butonu konulacağından söz edildi. Ve bu tweet paylaşıldıktan kısa bir süre sonra tüm hesaplar için "beğen" butonu aktif hale getirildi. Yani çoğu ziyaretçinin ne için kullanılacağını bilmediği, anlamsız bir işleve sahip olan favori butonu yerine beğendiğiniz tweetleri kalple donatacaksınız. Bu arada önceden favori özelliği için yıldız işareti bulunan bölüm de beğenmek manasına gelen kalp kısmıyla değişti. Kalp şeklindeki butona tıkladığınızda etrafında güzel bir animasyon oluşuyor ve o animasyonla birlikte tweeti beğenmiş oluyorsunuz.

Beğendiğiniz paylaşımlar favori butonunda olduğu gibi profilinizde kapak fotoğrafının hemen altında bulunan istatistik kısmında gösterilecek. Bu bölüm aracılığıyla en yeniden en eskiye doğru beğendiğiniz tüm içerikleri görebilirsiniz.

Atılan tweetlerdeki etkileşimi arttırmak için yapılan bu güncellemeyi bazı kullanıcılar beğenmemiş olsa da bizce Twitter'ın yaptığı en güzel yeniliklerden birisi bu. Zaten ülkemizde herkes favori butonunu beğenmek anlamında kullanıyordu. Bu arada Twitter CEO'su Jack Dorsey'in planladığı yenilikler sadece beğen butonu ile sınırlı değil. Önümüzdeki günlerde çok farklı güncellemeler ile birlikte yeni bir Twitter bizleri bekliyor olacak. Takipte kalın.

Twitter'ın mobil uygulamaları:

Twitter'da Takip Limiti 5000'e Çıkartıldı

Dikkat: Twitter'da Türkiye'nin Adı Kullanılarak Yeni Bir Tehdit Oluşturuldu

YORUMLAR