Twitter'a Gülen Fotoğraf Yağdıran Türk Kadınları Dünya Basınında

Twitter'a Gülen Fotoğraf Yağdıran Türk Kadınları Dünya Basınında

Bülent Arınç'ın “kahkaha” açıklaması ardından Twitter kampanyasına dönüşen tepkiler dünya basınında yer aldı. Türk kadınının duruşunu takdir eden medya devleri, destek mesajlarını ilettiler.

'Kadın herkesin içerisinde kahkaha atmayacak' sözleriyle tepki çeken Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, dünyada geniş yankı bulan bir protestoyu tetikledi. Tepkisini kahkaha atarken çekilmiş fotoğraflar ve iğneleyici sözlerle gösteren Türk kadınlarıyla yabancı hemcinslerinin yanında erkeklerin de yoğun desteğine sahne olan protesto, Twitter'da aralıksız bir içerik akışına neden oldu. Reuters, BBC, The Telegraph, Los Angeles Times, The Independent, Guardian gibi dünya basınının önde gelen temsilcilerinin geniş yer verdiği açıklama Avrupa Birliği hazırlığındaki Türkiye için gülünç hatta kahkaha atılası değerlendirmelerini aldı.

Protestoda kullanılan #direnkahkaha, #kahkaha, #direnkadin etiketlerinden alıntılara da yabancı basında yer verildi.

Protestoya desteğini gecikmeden veren Femen sayesine bilmeyenin kalmadığı, Instagram ve Facebook'a da yayılan protestonun dünyada bu kadar ilgi çekmesi, artık “Kol kırılır yen içinde kalır.” devrini tamamen kapttığımızın kanıtı oldu.

HTC'nin Yeni Telefonu J Butterfly Sonunda Duyuruldu

Samsung Satışları Kan KaybediyorYORUMLAR