Twitter'a Güvenlik ve Galeri Güncellemesi Geldi

Twitter'a getirilen yeni doğrulama özelliği ve galeriler sayesinde uygulama hem daha eğlenceli hem de daha güvenli hale geldi.

Twitter'a Güvenlik ve Galeri Güncellemesi Geldi

Twitter’ın uzun süredir popüler hesapların korunması için gerekli özelliklere sahip olmaması nedeniyle başta medya kuruluşları olmak üzere pek çok hesap maalesef hacklenmişti. Bunun önüne geçebilmek için iki kademeli giriş özelliğini devreye sokan Twitter, aynı özelliğin mobilde olmaması dolayısıyla hala bir miktar güvenlik açığı barındırıyordu. Elbette bunu kapatmakta gecikmeyen şirket artık mobil uygulamalarına da iki aşamalı giriş sistemini getirdi ve mobilden hesabınıza giriş yapmaya çalışabilecek olanların önüne engel koydu.

Yeni özelliğe göre sadece size ait olan telefonlardan hesabınıza giriş yapılabiliyor ve kendi Twitter uygulamanızın sahip olduğu doğrulama özelliğinden sonra kullanılabilir hale geliyor. Böylece başka bir telefona Twitter uygulaması yükleyerek giriş yapmaya çalışanlar, orijinal ve size özel koda sahip uygulamayı kullanmadıklarından dolayı giriş yapamayacaklar. Özellik herhangi bir kod girme eziyeti barındırmıyor ve her şeyi hali hazırda yüklü olan uygulamanız hallediyor. Özelliği açmak için uygulamanızın güvenlik bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda geçtiğimiz hafta içerisinde arama sonuçlarına fotoğrafları da ekleyen Twitter, aynı özelliği şimdi de mobil uygulamalarında aktifleştirdi ve böylece uygulamada herhangi bir konuda arama yaptığınızda karşınıza resim sonuçları da gelecek. Yeni özellikleri denemek yahut ilk kez Twitter’ı yüklemek için aşağıdaki indirme bağlantılarımızı kullanabilirsiniz.

WhatsApp'e sesli mesaj özelliği geliyor

YORUMLAR