Twitter'a Persicope Kullanmadan Canlı Yayın Özelliği Geldi

Twitter'a Persicope Kullanmadan Canlı Yayın Özelliği Geldi

Twitter artık iOS ya da Android cihazınıza Periscope yüklemeden canlı yayın yapmanıza izin verecek. Çarşamba günü duyurulan yeni özellik sayesinde sadece birkaç tıklama ile Twitter üzerinden canlı yayın yapabileceksiniz.

Uzun bir süredir Twitter üzerinde canlı yayın tuşu bulunuyordu. Fakat bu tuşa bastığınızda uygulama sizi Periscope'a yönlendiriyor ve bu uygulamayı indirmenizi istiyordu. Bütün her şeyi tek bir uygulamaya toplamak isteyen Twitter, canlı yayın özelliğini de bünyesine dahil ederek, kullanıcılarına doğrudan canlı yayın yapma imkanı tanıdı.

Uygulamanın bu özelliği, Periscope'un kullandığı bütün her şeyi de içeriyor. Yani bir canlı yayına mesaj atabilecek, yayıncıyı takip edebilecek ve çeşitli ifadeler gönderebileceksiniz. "Periscope'u açarak, kullanıcılara direkt olarak canlı yayına geçebilme gibi bir süper güç verdik", diyen Periscope'un başkanı Kayvon Beykpour, "Bu özelliği doğrudan Twitter'a getirerek, bu süper gücü milyonlarca Twitter kullanıcısının beğenisine sunuyoruz" sözleriyle de coşkusunu paylaştı.

Uzun süredir canlı yayın işine yatırım yapan Twitter, böylece bu özellikle tamamen bütünleşmiş oluyor. 

Twitter Artık Mobil Üzerinde Moments Özelliği Sunuyor

Trump’a Karşı Koyan Bir Tek Twitter Oldu, Müslümanları Fişlemeyi Reddetti

YORUMLAR