Twitter'a ''Sessize Al'' Özelliği Geliyor

Twitter'a ''Sessize Al'' Özelliği Geliyor

Twitter kullanıcılarının bir süredir beklediği ''Mute'' yani sessize alma özelliği sonunda geliyor. İnternet sitesi ile birlikte iOS ve Android uygulamaları üzerinde de aktif edilecek olan özellik takip ettiğiniz fakat Tweetlerini görüntülemek istemediğiniz kişileri susturmanızı sağlayacak.

Mayıs ayının ilk günlerinde Twitter'ı mobil uygulama üzerindne kullanan bazı kullanıcılara yeni pencere şeklinde görünen bu yeni özellik Twitter tarafından açıklandı. Yeni özellik ile birlikte istediğiniz kişileri sessize alabileceksiniz. Sessize aldığınız kullanıcılar sizin Tweet'lerinizi görebilecek, favorilerine ekleyebilecek ve retweetleyebilecek. Fakat siz sessize aldığınız kişinin herhangi bir aktivitesini kendi zaman tüneliniz üzerinde görmeyeceksiniz. Ayrıca sessize aldığınız kişilerin bundan haberi olmayacak ve istediğiniz zaman sessize alma işlemini kaldırabileceksiniz.

Deneyimli Twitter kullanıcılarının bildiği üzere Tweetbot uygulaması ile tweeetlerini görmeden istediğiniz kullanıcıları takip edebiliyordunuz. Fakat bu özellik ile bu işlemi çok daha kolay ve farklı şekillerde yapabilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz arkadaşınız bir konsere gitti ve konser hakkında çılgınca tweetler atıyor. Fakat bu konser sizi hiç ilgilendirmiyorsa, arkadaşınızı konser süresi boyunca mute'layarak tweetlerini görmekten kurtulabilirsiniz. Daha sonra mute'u kaldırarak normal sürece geri dönebilirsiniz.

Twitter'ın yeni özelliği hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Android Telefonlarınız İçin En Gerekli Uygulamalar

YORUMLAR