Twitter'a Yeni Profil Tasarımları Ve Kısayol Butonları Eklendi

Twitter'a Yeni Profil Tasarımları Ve Kısayol Butonları Eklendi

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan mikro blog sitesi Twitter, kısa bir süre önce tasarımında bazı değişiklikler yaptı. Kullanıcılarına Twitter deneyimini daha iyi bir şekilde yaşatmak isteyen yetkililer, direkt mesaj gönderme ve tweet atma tuşlarını daha görünür hale getirdiler.

Twitter yeni güncellemesinde, tüm kullanıcılar tarafından daha kolay ulaşılabilecek kısayollar ekledi ve bazı yeni yazı fontları geliştirdi. İki farklı şekilde gözüken bu güncelleme sizi takip eden ve etmeyen kişiler için farklı görünüme bürünüyor. Ayrıca yeni eklenen profil tasarımlarıyla da profilinize ayrı bir hava kazandırabilirsiniz.

Dünyaca ünlü sosyal ağ sitesi Twitter, yaptığı bu güncellemeyi aşağıda gördüğünüz tweet ile duyurdu ve Twitter, 140 karakter sınırından dolayı sığmayan mesajlarını ikiye bölmek zorunda kaldı. Aşağıda atmış olduğu ilk tweeti görüyorsunuz.


Kullanıcıların yeni güncellemede ilk fark ettiği değişiklik profil sayfalarına eklenen direkt mesaj gönderme ve tweet atma butonları. Profil tasarımına uygun olarak her rengi alabilen bu butonlar kısayoldan işinizi halletmenizi sağlıyor. Yeniliği fark edemeyenler için yukarıya güncellemeden sonra çekilmiş ekran görüntülerini ekledik. Sağ tarafta bulunan hesap beni takip etmediği için tek buton gözüküyor, sol taraftaki hesap ise beni takip ettiği için iki adet buton var. Profil tasarımlarının dışında yazı tipinde de değişiklik olduğunu fakat bunun pek fark edilmediğini de hatırlatalım.

Twitter'ın yeni tasarımını denemek isterseniz, aşağıdaki bağlantılardan hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Twitter'ın Analitik Servisi ile Attığınız Her Tweet'in Etkisini Anında Görebilirsiniz

YORUMLAR