Twitter'da 140 Karakter Sınırının Genişletileceği Tarih Belli Oldu

Twitter'da 140 Karakter Sınırının Genişletileceği Tarih Belli Oldu

Twitter'ın ortaya çıktığı günden bu yana kullandığı 140 karakter sınırı genişletilecek. Bir süre önce karakter sınırında yapılacak esnekliğe dair açıklama yapılmıştı. Bu değişikliğin yapılacağı tarih de belli oldu.

Twitter ilk açıldığında kullanıcılar sadece 140 karakter uzunluğunda yazılar yazabiliyorlardı. Sosyal medyada yaşanan trend değişikliklerine ayak uyduran Twitter, site üzerinde değişiklikler de yapmıştı. Son yapılan değişikliklerle birlikte gif desteğini de kullanıcılarına sunan site, buna dair önemli bir adım daha atacak. Bildiğiniz gibi Twitter üzerinden resim, video ya da gif paylaştığınız zaman, bu içerikler 140 karakter sınırı içerisinde sayılıyor ve üzerine yazmak istediğiniz yazının uzunluğu düşüyordu. 

Mayıs ayında yapılan açıklamayla resim, video ve gif ile birlikte yazılan yazıların uzunluklarının etkilenmeyeceği söylenmişti. Kullanıcıların merakla beklediği değişikliğin faaliyete geçeceği tarih ise 19 Eylül olarak açıklandı. Görsellerin yanı sıra anket ve kullanıcı etiketleri de sınırın dışına çıkacak. Yani "@xyz" şeklinde bir şeyler yazmak istediğiniz bir kullanıcının Twitter ismi de sınırın dışında kalacak.

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Twitter IŞİD Suç Ortaklığı Davasında Karar Açıklandı

Twitter Üzerinden Para Kazanmak İster misiniz?

YORUMLAR