Twitter'da Artık Çoktan Seçmeli İletilerle Anket Yapılabilecek

Twitter'da Artık Çoktan Seçmeli İletilerle Anket Yapılabilecek

Twitter’da anket düzenleme sistemi başlıyor. Twitter anket sistemi farklı seçenekleri olan iletilere cevap vermek veya çoktan seçmeli ileti göndermek için kullanılacak.

Twitter mobil ve masaüstü uygulamaları üzerinde kullanıcıların çoktan seçmeli şıklara sahip iletiler göndermesine izin verecek. Bu özellik sayesinde bir iletiye cevap vermek için kullanıcının oluşturduğu iki seçenekten birini seçiyor olmanız gerekecek. İki şıklı seçenek ile oluşturulabilen iletiler bu seçeneklerden biri seçilmeden görüntülense bile Retweet veya cevap yazmak mümkün olmayacak. Bu özellik Twitter’ın orijinal sayfası ve mobil uygulamasında çalışacak. HootSuite ya da TweetDeck gibi üçüncü parti uygulamalarda kullanmak mümkün olamayacak.

“a) Bu iyi bir şey mi b) Bence işe yaramaz” gibi seçeneklerle oluşturulabilen iletiler takipçiler tarafından bir seçim yapılmadan cevaplanmayacaklar. Bu özellik ABD’de deneme amaçlı olarak kullanılabiliyor. Ancak henüz küresel olarak yayınlanmadı.

Bu sistem Twitter’da yeni bir akımın oluşmasına yol açabilir mi bilmiyoruz. Ancak Derbi maçlar oynanırken aşağıdaki örnek gibi kullanıcıları gaza getirebileceğini tahmin etmek güç değil.

 

Twitter Güvenlik Merkezi Artık Türkçe Konuşabiliyor

Twitter Windows 10 Uygulamasını Güncelledi

YORUMLAR