Twitter'da Artık Kopyala Yapıştır İleti Devri Bitiyor

Twitter'da Artık Kopyala Yapıştır İleti Devri Bitiyor

Twitter aldığı yeni bir kararla "twit çalma" eylemlerini takip altına alıyor. Twitter'da bundan böyle başkasından alınarak, kopyala yapıştır yöntemiyle "twit" atma dönemi kapanıyor.

Twitter özellikle telif yasaları kapsamında başkalarına ait twitlerde bulunan şaka, özlü söz, paragraf yazı veya benzeri tüm içerikleri kullananların twitlerini silmeye başlayacak. Bu durumda artık başka gönderilerden kopyalanarak atılan twitlerin de önü kesilecek.

Twitter’da artık sağdan soldan aşırıp, başka twitler’de yazılmış hiçbir yazı kullanamayacağız. Twitter sosyal medyada, özellikle Twitter’da yayılan bu akımın önüne geçmek ve başının telif davalarıyla derde girmesini önlemek için bu tip içerik tespit ederse hemen silecek. Böylece kullanıcılar aynı iletileri yüzlerce farklı insandan görmeyecekler. Bu durumda orijinal olan twit, ilk yazılmış olan olarak kabul edilecek.

Bu durumda artık kullanıcılar felsefe yüklü, anlamlı, komik, ironik ne yazacaklarla oturup kendileri içerik üretmek durumunda kalacaklar. Yani 140 karakterlik sınır biraz da içerik yaratma konusunda daralmış oluyor. 

Bugün Twitter'a Girdiğinizde Bir Değişiklik Gözünüze Çarptı mı?

Twitter, iOS ve Android Üzerinde Artık Daha Fazla Detay Veriyor

YORUMLAR