Twitter'da En Çok Kullanılan 100 Smiley

Twitter'da En Çok Kullanılan 100 Smiley

Duygu ve düşüncelerimizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için mesajlar içerisinde kullandığımız smileyler çoğu zaman mesajlaşmalarımızın daha eğlenceli hale gelmesini sağlıyor. Aynı zamanda üzgün yada mutsuz olduğumuzu da ifade etmemizi sağlayan smileylerin popüler sosyal medya platformu Twitter üzerinde en çok kullanılan 100 tanesinin listesi açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde 300 milyon kullanıcı sayısını geçen Instagram'ın gerisine düşen Twitter'da en çok kullanılan smileylerin bir listesi açıklandı. İlk sırada beni şaşırtan kalp smileyi bulunuyor. Genellikle :) yaparak oluşturduğumuz ve belkide en basit gülücüğün ilk sırada olacağınu düşünüyordum fakat listenin ortalarına doğru geliyor. Sırasıyla ilk 10'daki smiley ise Kalpler, Ağlama, Trip, Aşkla Bakan Gözler, Tebessüm, El ile OK işareti, Kalp, Kalpli Öpücük, Sırıtma ve Üzgün.

Rakamları ile birlikte açıklanan smileylerden ilk sıradaki kalpler smileyi 342 milyon Tweet içerisinde bulunuyor. 278 milyonla onu izleyen ağlamanın arkasından 135 milyonla trip smileyi geliyor. İlk 3'deki smley kullanım rakamları farklarından sonra listenin geri kalanı yakın aralıklarla gidiyor.

Aşağıdaki listede Twitter üzerinde en çok kullanılan 100 Smiley'i kontrol edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Ahlaksızlık ve Adaletsizlik Batağında Boğuluyor muyuz?

YORUMLAR