Twitter'da İşler Kötüye Gidiyor, Twitter Çöküyor mu?

Twitter'da İşler Kötüye Gidiyor, Twitter Çöküyor mu?

Popüler sosyal ağ devi Twitter, son çeyrekte yeni kullanıcı kazanamadı. Hisseler dibe vurdu. Zarar ise oldukça yüksek. Twitter'a neler oluyor? Yoksa Twitter çöküyor mu?

Twitter'ın dördüncü çeyrek sonuçları açıklandı ve durum Twitter için içler acısı. Tüm yeniliklere rağmen Twitter bir türlü büyüyemiyor ve aksine kullanıcı kaybediyor. Dünya üzerinde 320 miyon aktif kullanıcısı bünyesinde barındıran Twitter, son 3 ay içerisinde yeni kullanıcı kazanmadı. Yeni kullanıcı kazanmadığı gibi 2 milyon kullanıcısı da ellerinden kayıp gitti. Twitter'ın amansız çöküşünün ne zaman sona ereceği ise bilinmiyor.

Twitter, borsaya açıldığı 2013 yılından beri henüz kar edemedi ve son çeyrek zararı ise 90 milyon dolar zarara kadar geriledi. Şirketin 2015 yılı toplam zararı ise 521 milyon dolar civarında. Tüm bunlar yetmezmiş gibi kullanıcılardan da darbe yiyen Twitter, Aralık 2015'den beri hiç yeni kullanıcı kazanamadı. Söz konusu kötü gidişe son vermek isteyen Twitter, CEO'luk için Jack Dorsey'i göreve getirmişti. Konuyla ilgili konuşan Dorsey, canlı yayın ve canlı sohbet gibi geliştirmelerle kullanıcıları tekrar geri kazanmak istediklerini ifade etti.

Şirketin 2016'nın ilk çeyreğinde 610 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Maddi olarak kısmen işleri yoluna sokan Twitter'ın kullanıcıları nasıl geri kazanacağı ise merak konusu.

Twitter'a Beğeneceğiniz Yeni Bir Özellik Daha Geliyor

Twitter'da Güvenlik Kurulu Dönemi

YORUMLAR