Twitter'da Onaylanmış Hesap Dolandırıcılığına Dikkat!

Twitter'da Onaylanmış Hesap Dolandırıcılığına Dikkat!

Sosyal medya hesaplarının güvenliği her platform için ayrı ayrı önem taşıyor. Twitter kullanıcılarının ise bu aralar iki kat daha fazla dikkatli olması gerekiyor. Bir siber güvenlik şirketi, Twitter'da hesabınızın doğrulanmasını vaat eden dolandırıcılara karşı uyardı.

Siber güvenlik kuruluşu Proofpoint'e göre, Twitter'a yerleştirilen bazı reklamlar marka yöneticilerini hedef alıyor ve bu reklamlar Twitter kullanıcılarına hesap doğrulaması için bir linke yönlendiriyor. Bu linkler ise hesap doğrulaması sunan bir hizmet gibi görünüyor ve kimlik avı için kullanılıyor. 

Reklamlar, resmi Twitter destek hesabını kopyalayan @SupportForAll6 isimli bir hesaptan geliyor, ancak dikkatli bir kullanıcıysanız hesabın sahte olduğunu hemen farkediyorsunuz. Bunu anlamanın en kolay yolu takipçi sayısına bakmak, ardından Twitter ile ilişkisi olup olmadığını araştırmak olacaktır. 

Reklamlardaki bağlantı, kullanıcıları twitterhelp.info adlı bir alana yönlendiriyor ve dolandırıcılık bu noktada başlıyor. Görünen o ki, URL, daha önce kimlik avı için kullanıcılar bir IP adresine yönlendirilmiş. Site o kadar iyi görünüyor ki, başlangıçta gerçeğinden ayırt edemiyorsunuz. Ancak kullanıcılar hesaplarını doğrulamak için talimatları uyguladıklarında gerçeklerle yüzleşebiliyorlar. 

Siz siz olun, böyle dolandırıcılıklara karşı dikkatli davranın. Her şeyden önce, kimlik bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçebileceğini unutmayın.

Twitter'ın Yeni Vine Camera Uygulaması Yayınlandı

Twitter, Kötüye Kullanımı Engellemek İçin Atağa Kalktı

YORUMLAR