Twitter'da Takip Limiti 5000'e Çıkartıldı

Twitter'da Takip Limiti 5000'e Çıkartıldı

Son zamanlarda kullanıcı sayısını arttırmakta zorluk yaşayan Twitter, kullanıcıların hesapları üzerinde takip edebileceği Twitter hesaplarının sayısını 2000'den 5000'e çıkarttığını duyurdu. Twitter Destek ekibi tarafından atılan bir Tweet ile duyurulan haber sonrası kullanıcılar artık 2000 yerine 5000 kişiye kadar takip edebilecek.

Arkadaşlarınız, aile bireyleriniz, markalar ve daha pek çok farklı kategoride hesapları takip edebileceğiniz Twitter üzerinde yapılan değişiklik sonrasında 5000 kişiden de fazla kişiyi takip edebilirsiniz. Ancak bu ancak sizin sahip olduğunuz takipçi sayısına göre belirleniyor ve Twitter 5000'in ne kadar üzerine çıkacağınızın formülünü gizli tutuyor. Eğer popüler bir Twitter fenomeni değilseniz ve binlerce takipçiniz yoksa sizin takip edebileceğiniz hesap sayısı 5000 ile sınırlı.

Normal bir birey için 2000 kişiyi takip etme limiti bence gayet yeterliydi. Fakat popüler kişi veya kurumlar için bu rakam zaman zaman engeller oluşturabiliyordu. Bunu düzenlemek isteyen Twitter kullanıcıları takip etme konusunda daha özgür bırakarak çok daha fazla kişiyi takip edebilme imkanı sundu. Bugünden itibaren tüm Twitter kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanacak olan özelliği deneyerek görüşlerinizi bizlere altta yer alan yorum bölümü ya da Twitter hesabı üzerinden aktarabilirsiniz.

Twitter ve Vine Profilleri Birleşiyor

YORUMLAR