Twitter'da Tweet Atmak Artık Çok Daha Kolay

Twitter'da Tweet Atmak Artık Çok Daha Kolay

Twitter bünyesine yeni bir değişiklik yaparak kullanıcıların daha çok iletişim oluşturabileceği yeni bir durum bildirme kutusu getirdi. "Neler oluyor?" isimli kutu artık ana sayfanızın en üstünde görünerek hızlıca Tweet atmanıza yardımcı olacak.

"Neler oluyor?" baloncuğunu az çok tüm Twitter kullanıcıları hatırlıyor, önceden sol tarafta profil kutusu ve gündem bölümünün arasında bulunan baloncuk artık zaman tünelinizin en üstüne taşındı. Daha çok Facebook'a benzer bir görünüm kazanarak Twitter da artık aklınızdan geçeni olduğu gibi paylaşmanızı sağlayacak. Facebook'ta da bildiğimiz gibi "aklınızdan ne geçiyor?" benzeri durum çubuğu yer alıyor ve bu sayede durum güncellemesi yapabiliyorsunuz. Ancak kimi Twitter kullancısı bu yeni "neler oluyor?" baloncuğundan pek de memnun değil gibi.

Twitter'ın temel sorusu olan "ne yapıyorsun?" şablonu 2009 yılında CEO Dick Costolo'nun birçok kullanıcının cevap olarak "İyi, Twitter'a bakıyorum," yazması üzerine değiştirilmişti. Aslında şimdi de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Üstelik bu sefer durum daha da ciddi, çünkü sizce de "neler oluyor?" insanda psikolojik olarak bir gerilim havası yaratmıyor mu?

Twitter resmi olarak bu hafta paylaştığı uyarı tweet'iyle kullanıcılarına yeni özellikten bahsetti ve topluluğun geri dönüşü bu manada pek de olumlu olmadı. Soruyu saçma bulan kullanıcılar çoktan kendi hesaplarında konuyla ilgili dalga geçmeye başladı bile. Ancak bunun sayesinde "What's Happening" konusu gündemde zirveye oynayarak asıl amacına hizmet etmiş gibi görünüyor.

Apple, iPhone ve Mac'lerinize USB ile Bulaşabilen Bir Tehditle Karşı Karşıya

YORUMLAR