Twitter'da Yeni Yayılan Hesabınız Kilitlendi Virüsüne Dikkat!

Twitter'da Yeni Yayılan Hesabınız Kilitlendi Virüsüne Dikkat!

Popüler sosyal medya platformu Twitter'da türeyen hesabınız kilitlendi virüsü bir çok kullanıcıyı kandırıyor. Son dönemde popüler olan bu virüs, Twitter'da yeni olan ya da dalgınlığına gelen tüm kullanıcıları ağına düşürerek hesabınızı ele geçirebiliyor.

"Üzgünüz hesabınız kilitlendi" şeklinde mesaj atan yeni Twitter virüsünün bulaştırılma yöntemi ise direkt mesaj (DM). Bildiğiniz üzere Twitter üzerinden takipleştiğiniz kişi veya kurumlara genele hitap etmeden direk mesaj atabiliyorsunuz. Eğer gelen kutunuza son günlerde "Üzgünüz hesabınız kilitlendi. Size özel oluşturulan bağlantıdan hesabınızı doğrulayınız" gibi bir mesaj içeren direkt mesajlar gelirse tıklamamanız sizi bu virüsten koruyacaktır.

Yanlışlıkla tıklarsanız hesabınız kötü niyetli kişilerce ele geçiriliyor ve sizden bağımsız olarak virüsü yaymaya başlıyorlar. Yani hesabınız diğer kullanıcılara spam olarak direk mesaj gönderen bir hesap haline geliyor. Henüz yeni türeyen bu virüsle ilgili Twitter tarafından bir açıklama yapılmadı. Fakat kendinizi korumak istiyorsanız, az önce de söylediğim gibi kesinlikle bu şekilde gelen DM'lere tıklamayın. Böylece kendinizi güvene alabilirsiniz.

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Twitter IŞİD Suç Ortaklığı Davasında Karar Açıklandı

YORUMLAR