Twitter'daki Şarkı Virüsüne Dikkat!

Twitter'daki Şarkı Virüsüne Dikkat!

Popüler sosyal medya platformu Twitter'da türeyen şarkı virüsü bir çok kullanıcıyı kandırıyor. Son dönemde popüler olan bu virüs, Twitter'da yeni olan ya da dalgınlığın gelen tüm kullanıcıları ağına düşürerek cihazlarına virüs sokuyor.

"Şarkı virüsü" olarak adlandırılan yeni Twitter virüsünün bulaştırılma yöntemi ise direk mesaj (DM). Bildiğiniz üzere Twitter üzerinden takipleştiğiniz kişi veya kurumlara genele hitap etmeden direk mesaj atabiliyorsunuz. Eğer gelen kutunuza son günlerde "şarkı harikaymış", "bu şarkı süper" vb. cümleler içeren direk mesajlar gelirse tıklamamanız sizi şarkı virüsünden koruyacaktır.

Yanlışlıkla tıklarsanız bilgisayarınıza şarkı virüsü giriyor ve artık sizin hesabınızda şarkı virüsünü istemsizce yaymaya başlayan yani diğer kullanıcılara spam olarak direk mesaj gönderen bir hesap haline geliyor.

Henüz yeni türeyen bu virüsle ilgili Twitter trafından bir açıklama yapılmadı. Fakat kendinizi korumak istiyorsanız, az önce de söylediğim gibi kesinlikle bu şarkı süper şeklinde gelen DM'lere tıklamayın. Böylece kendinizi güvene alabilirsiniz.

Bu virüs ve diğer virüslerden korunmak ve bilgisayar güvenliğini sağlamak amacıyla aşağıdaki virüs programlarını da bilgisayarınıza kurarak önlem almanızı tavsiye ederim.

YouTube Yine Yasaklanabilir

YORUMLAR