Twitter'dan 1 Nisan Şakası: Twttr

Twitter resmi blogunda gerçekleştirdiği sesli harf satın alma sistemi ile 1 Nisan'da güzel bir şaka gerçekleştirmiş oldu.

Twitter'dan 1 Nisan Şakası: Twttr

Google'ın ardından Twitter da 1 Nisan şakası gerçekleştiren şirketler arasına girdi. Resmi şirket blogunda gerçekleştirdiği açıklamalara göre Twitter'ın yeni servisi "Twttr" sesli harf kullanımına izin vermeyen bir yapıya sahip olacak ve sesli harfleri kullanmak isteyen kullanıcılar aylık 5 dolar gibi bir ücret karşılığında bu isteklerini gerçekleştirebilecekler.

Aynı zamanda "Y" harfinin kullanımını serbest bırakacak olan Twttr (İngilizce'de Y harfi hem sesli hem de sessiz olarak değerlendirilmekte) servisinde paylaşılan linklerde sesli harf kullanma özelliği ise mevcut. Şirketin şakasında belirttiği resmi açıklama şöyle oldu:

"Sesli harfleri eleyerek daha verimli ve yoğun bir iletişim formuna sahip olabileceğimize inanıyoruz. Aynı zamanda gelir kaynaklarımızı da geliştirmenin bir yolu olarak görüyoruz."

Örnek bir resim olarak ise Barack Obama'nın seçimlerde kullandığı bir Tweet Twttr tarzıyla yeniden yazılmış. Yazımızın başında yer alan resimde bu tweeti görebilirsiniz.

Ayrıca 140 karakterlik Twitter limitinde de 1 karakterlik bir satın alma işlemi yapabileceğiniz ve limiti 141'e çıkarabileceğiniz belirtiliyor. Almak istediğiniz harfin açık arttırma ve talebe dayalı bir fiyatla sunulacağı bilgisi mevcut.

Google'ın 1 Nisan şakasını gördünüz mü?

YORUMLAR