Twitter'dan Instagram'a Rakip Filtreleme Sistemi

Twitter'dan Instagram'a Rakip Filtreleme Sistemi

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından birisi olan mikroblog Twitter çok yakında Instagram’a rakip bir sistemi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Artık Twitter kullanıcıları harici bir işlem yapmadan Twitter üzerinden fotoğraflarına farklı filtreler uygulayabilecekler. Facebook’un geçtiğimiz aylarda tamamen satın aldığı Instagram’a benzer bir sistem sunmaya hazırlanan Twitter bir nevi Instagram’a rakip bir sistem oluşturmayı hedefliyor.

New York Times’ın haberine göre Twitter kullanıcıları bundan sonra fotoğraf yüklerken bir filtre sistemi ile karşılaşacak ve fotoğraflarına bu filtreleri uygulayabilecek. Sağlam kaynakları olduğunu iddia eden New York Times’ın bu haberi ile birlikte yakın bir zamanda bizleri InstagramTwitter rekabeti bekliyor demektir.

Bu sadece ortaya atılan bir iddia ancak Twitter bu konu üzerine herhangi bir açıklama yapmadı, ne bir yalanlama ne de doğrulama söz konusu. Ancak söylentilere göre bu sistemin önümüzdeki aylarda Twitter kullanıcılarına sunulacağı tahmin ediliyor. Instagram ve Twitter belki aralarında fark var ancak bundan sonra iki dev sosyal ağ arasında bir rekabet söz konusu olacak.

Bununla birlikte Facebook’un da böyle bir sistem üzerinde çalışmaları olduğu tahmin ediliyor. Twitter’ın ise böyle bir hamle yapmasının altındaki en büyük neden bir intikam savaşı niteliğinde. Çünkü Instagram’ı almayı çok isteyen Twitter bu girişiminde başarısız olunca çareyi Instagram’a rakip olmakta bulmuş olabilir.

YORUMLAR