Twitter’dan Kullanıcıları Sevindirecek Özellik

Twitter’dan Kullanıcıları Sevindirecek Özellik

Twitter, kullanıcıların daha iyi bir hizmet alması için yaptığı iyileştirmelere devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ‘Tweetstorm’ özelliğini açıklayan Twitter, şimdi de ‘Popular Articles’ (Popüler Makaleler) özelliğini devreye sokuyor. Yeni araç, takip ettiğiniz kişiler tarafından en çok paylaşılan makaleleri sizin için gösterecek.

Twitter, bir süredir test ettiği Popular Articles özelliğinin, çok yakın bir zamanda iOS ve Android kullanıcıları için açılacağını duyurdu. Twitter’ın yeni aracı, takip ettiğiniz kişiler tarafından paylaşılan popüler makaleleri, haberleri ve yazıları tek bir sekmede toplayacak. Böylelikle, Twitter akışınızda kaybolmaktan kurtulmuş olacaksınız.

Twitter sözcüsü haberi doğrularken, kullanıcıların en doğru ve en hızlı şekilde gündemdeki haberlere ulaşması için bu aracı yaptıklarını belirtti. Twitter, geçtiğimiz yıl AppStore’da bulunduğu ‘Sosyal Medya’ kategorisini değiştirmiş ve ‘Haberler’ kategorisine geçmişti.

Twitter’ın yeni özelliği, bağımsız bir uygulama olan Nuzzel’a oldukça benziyor. Nuzzel’da da Facebook ve Twitter ağınızdaki kişilerin beğendiği ve paylaştığı popüler makaleleri görebiliyorsunuz.

Twitter’ın Popular Articles aracı, şu an için Nuzzel kadar işlevsel çalışmıyor. Örneğin, Nuzzel’daki makalelerin kim tarafından paylaşıldığını görebiliyorsunuz fakat Twitter’daki sekmede yalnızca makaleleri görebiliyorsunuz. Kimin paylaştığını görmek istiyorsanız ‘Daha fazla göster’ seçeneğine basmanız gerekiyor.

Popular Articles’in henüz kullanıma açılmadığını belirtelim. Twitter, yeni özelliğinin ne zaman kullanılabileceğine dair net bir tarih vermedi, ancak Popular Articles aracını yakın bir zamanda iOS ve Android platformunda görmeyi umuyoruz.

Twitter, 2015'den Beri Terörle İlişkili 935 Bin Hesabı Askıya Aldı

Twitter, Hizmet Şartları'nı Güncelliyor; Kullanıcılar Tepkili!

Donald Trump’ı Twitter’dan Atabilmek İçin Para Topluyorlar

YORUMLAR