Twitter’dan Tweetleri E-posta ile Gönderebilme Özelliği

Twitter’dan Tweetleri E-posta ile Gönderebilme Özelliği

Çok yakında istediğiniz Twitter iletisini istediğiniz kişiye e-posta yoluyla gönderebileceksiniz. Twitter, bu üçüncü parti uygulama ile hiç tweet atmayan kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor. Böylece Twitter’ı kullanmayan kullanıcılar da “tweet” ile tanışabilecek.

Twitter, dün blog sayfasında yayınladığı yazıda gelecek haftalarda bu özelliğin tüm Twitter kullanıcılarına sunulacağını açıkladı.

Uygulama henüz kullanıma açılmamış olsa da bir “tweet”i e-posta yoluyla göndermek istediğinizde hangi adımları izlemeniz gerektiğinden burada biraz bahsedelim:

E-posta ile göndermek istediğiniz “tweet”i açın ve “Ayrıntılar” kısmına tıklayın. Sonra “Yanıtla”, “Yeniden tweetle” ve “Favorilere ekle” butonlarının yanında yer alan “Daha fazla” butonuna tıklayın. Göndereceğiniz e-postaya ve ekleyeceğiniz mesaja ait bölümleri gösteren bir pencere açılacak. Gerekli kısımları doldurduktan sonra “Gönder” demeniz yeterli olacak.

Twitter istemcileri olan TweetDeck ve Hootsuite bir süredir bu işleve sahipti. Fakat Twitter, bu uygulamanın Twitter ile henüz tanışmamış olan insanları “tweet” atmaya cesaretlendirmek için yaptığını söylüyor.

YORUMLAR