Twitter'dan Yerel Güvenlik Kuvvetleri İçin İhbar Paketi

Twitter'dan Yerel Güvenlik Kuvvetleri İçin İhbar Paketi

Twitter’ın sosyal medyayı yangın yerine çeviren bir mecra olması iddiası yeni bir önlem geliştirmesine sebep oldu. Mikroblog sitesi Twitter, bundan böyle kötü davranışların hızlı ve kolayca ihbar edilebilmesine olanak verecek.Dün yapılan açıklamaya göre Twitter üzerinde kişisel haklara saldırı yapan, ırkçılık, cinsiyet ayırımcılığı, etnik kökene ve özlük haklarına dair saldırı ve benzeri pek çok davranış kolaylıkla ihbar edilebiliyor olacak.

Aslında her şey Ashley Judd’un Twitter üzerinden cinsel tehditler almasıyla başalayab bir sürece dayanıyor. Judd aldığı tehditler yüzünden Twitter ile davalık olma sürecine kadar gelmişti. Elbette Judd tek kurban değildi. Juud’un hakkını arama savaşı sonunda Twitter’ın bu tür madurlar için bir önlem alma stratejisi geliştirmesine yol açtı.

Twitter şimdi bu tür saldırılara maruz kalanların hızla ihbarda bulunmasını sağlayan bir sisteme geçiş yapıyor.  Bu sistem saldırıya maruz kaldığınız iletilerin bir kopyasının yerel emniyet birimlerine hızla ulaşmasını ve hemen harekete geçilmesini sağlayacak.

Twitter Reklamları Nasıl Engellenir

Twitter Neydi, Ne Oldu?

Kaçırmamanız Gereken Twitter İpuçları

YORUMLAR