Twitter'ı Haritaya Döken Uygulama: Tweetping

Fransız bir yazılımcı tarafından geliştirilen web servisi sayesinde kullanıcılar dünyaca ünlü sosyal ağ Twitter üzerinde günün her saati neler olduğunu bir dünya haritası üzerinde görüntüleyebilecek. Twitter üzerindeki mesaj trafiğini gösteren uygulama üz

Twitter'ı Haritaya Döken Uygulama: Tweetping

Fransız bir yazılımcı tarafından geliştirilen web servisi sayesinde kullanıcılar dünyaca ünlü sosyal ağ Twitter üzerinde günün her saati neler olduğunu bir dünya haritası üzerinde görüntüleyebilecek. Twitter üzerindeki mesaj trafiğini gösteren uygulama üzerinde Türkiye en aktif bölgelerden birisi olarak dikkat çekmekte.

Kullanıcı sayısı neredeyse 700 milyonu bulan ve her gün 50 milyondan fazla mesaj atılan Twitter üzerinde gerçekleşen mesaj akışını artık harita üzerinden rahatlıkla takip edebileceğiz.

Franck Ernewein tarafından hazırlanan Tweetping uygulaması, tüm dünya üzerinde atılan tweet’leri gerçek zamanlı olarak takip ederek, tweet’lerin atıldığı bölgeler harita üzerinde daha parlak bir şekilde gösteriliyor.

Harita üzerinde Kuzey ve Orta Afrika ile Orta Asya gibi bölgeler harita üzerinde adeta karanlığa gömülmüş durumda. Bu bölgeler dışında kalan ve Twitter’ın yoğun olarak kullanıldığı ABD’nin Batı Yakası, Batı Avrupa, Türkiye, Endonezya ve Japonya ise harita üzerinde adeta ışıldıyor diyebiliriz. Harita üzerinde ışıldayan ve karanlık olan bölgelerin dışında ışık veren diğer bölgeler arasında ise Arap Yarımadası, Güney Amerika’nın kıyı kesimleri ve Çin’in kıyı kesimleri yer alıyor.

BlackBerry 10 Özellikleri ve Fiyatı!

YORUMLAR