Twitter'ın 140 Karakterlik Mesaj Sınırı Tarih Oluyor!

Twitter'ın 140 Karakterlik Mesaj Sınırı Tarih Oluyor!

Sosyal medya siteleri arasında oldukça fazla kullanılan Twitter'ın 2016 yılına ait planları yavaş yavaş sızmaya başladı. Dev mikroblog sitesi yıllardır kaldırmamakta inat ettiği 140 karakterlik mesaj sınırını her an kaldırabilir.

Bildiğiniz üzere Twitter'da ilk açıldığı zamandan günümüze kadar süren ve sürekli kullanıcıların şikayet ettiği 140 karakterlik bir mesaj sorunu var. Bu soruna karşı kullanıcılardan bazıları 140 karakter sınırlaması olmadan Twitter'ın daha güzel olacağını savunuyor. Tabii göz ardı edilmeyecek kadar büyük olan diğer kullanıcı kitlesi de 140 karakter sınırının olması gerektiğini savunmakta. Twitter kullanıcıları bu konu hakkında ikiye bölünmüşken Re/Code tarafından ortalığı karıştıracak büyük bir bilgi sızdırıldı.

İddialara göre çok yakın bir zaman içerisinde Twitter'ın 140 karakterlik mesaj sınırı ortadan kaldırılacak. 140 karakter yerine kullanıcıların yazmak istediklerini kısaltmak zorunda kalmayacağı 10.000 karakterlik yeni sınır getirilecek. Tabii bu kadar karakter arttırması yaptıktan sonra üst sınır belirlemeye ne gerek var bilemiyoruz. Uzun metinler için ise haber akışında rahatsızlık oluşturmaması için "devamını gör" seçeneği eklenecek. Bu sayede okumak istediğiniz uzun tweetleri bir buton sayesinde inceleyebileceksiniz.

Twitter'ın 140 karakterlik sınırı sayesinde uzun metinlerin paylaşılması engelleniyordu. Ama eğer dedikoduda olduğu gibi mesaj sınırı 10.000 karaktere kadar arttırılırsa büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Mesela kullanıcıların bu özelliği sürekli uzun yazılar paylaşarak kötüye kullanmaması için hiçbir sebep bulunmuyor. Ama yukarıda da söylediğimiz gibi bu sadece bir iddia. Bakalım gerçekten de doğru mu?

Twitter'ın 140 karakterlik sınırının kaldırılacağı haberinden sonra 01.00 itibariyle "Twitter 140" kelimesi Türkiye gündemine üst sıralardan giriş yaptı. Sizde bu konu hakkındaki fikirlerini aşağıdan yorum yaparak dile getirebilirsiniz.

Twitter'ın Mütevazi Reklamları Artık Siteyi Kullanan Herkese Gösterilecek

Twitter Hesabınızı Düzenli ve Canlı Tutmanın 6 Kolay Yolu

YORUMLAR