Twitter'ın Analitik Servisi ile Attığınız Her Tweet'in Etkisini Anında Görebilirsiniz

Twitter'ın Analitik Servisi ile Attığınız Her Tweet'in Etkisini Anında Görebilirsiniz

Sosyal medya platformlarını kullananların amaçları arasında hep daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla kullanıcıyla etkileşime girmek var. Attığınız bir tweet’in kimlere ulaştığını ve ne gibi etkiler yarattığını görmek istiyor olabilirsiniz. En nihayetinde sosyal medya, adı üzerinde, insanların sosyalleştiği ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar diğer insanlarla etkileşime girdikleri bir alan.

Twitter’da kullanıcıların bu yöndeki istekleri doğrultusunda harekete geçerek analitik servislerini tüm kullanıcıların hizmetine açtı. Bu servis şu güne dek yalnızca Twitter Card kullanıcılarına, reklam verenlere ve onaylı hesaplara açıktı ve diğer kullanıcılar bu servisten faydalanamıyordu.

Twitter destek sayfasında yapılan güncellemeyle birlikte kullanıcılara duyurulan bu hizmet şu an için sadece İngilizce, Japonca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde atılan tweet’leri kapsamakta. Bu servis kısa süre içerisinde tüm dillere açılacak ve kullanıcılar attıkları tweet’lerin bilgilerine ulaşabilecek. Bu noktada altı çizilmesi gereken bir nokta var; atılan tweet’lerin yarattıkları etkiyi takip edebilmek için hesabın 14 gün süreyle açık olması gerekmekte.

Servis sayesinde kullanıcılar tweet’lerin yarattıkları etki, aylık etkileşim oranı, tıklama sayıları ve aylara göre değişim bilgileri bulunuyor. Bana kalırsa kullanıcıların hizmetine açılan bu servis sayesinde Twitter kullanıcıları daha verimli bir kullanım deneyimi yaşayacak ve bu da uzun vadede bu platformda yaratılan içeriklerin daha kaliteli olmasını sağlayacak.

Swing Copters Yüzünden Bir Oyun Daha Google Play'den Kaldırıldı

YORUMLAR