Twitter’ın Android Arayüzü Herkes İçin Güncellendi

Twitter’ın Android Arayüzü Herkes İçin Güncellendi

Twitter’da sonunda Google Android geleneklerine ayak uydurarak sade bir Materyal Tasarıma kavuştu. Twiter’ın yeni arayüzünü hemen güncelleyebilirsiniz.

Twitter bu güncellemeyi aslında bugün dağıtmaya başladı ama eğer beklemek istemiyorsanız hemen uygulama mağazasından güncelleyebilirsiniz.

Güncellendikten sonra sürümünüzün 6.0.0 (5110050) olmasına dikkat edin. Eğer Google Play’den bu sürüme ulaşmanız mümkün olmuyorsa Twitter için kullanılan uygulama (apk) indirme sayfasından manuel olarak da kurabilmeniz mümkün olabiliyor.

Twitter güncellemesiyle gelen yenilikler nedir?

Yeni arayüzün gerçekten derli toplu olduğunu görebiliyoruz. Zaten materyal tasarımın özelliklerinden biri de bu, kullanıcıların uygulamalara daha fazla hakim olabilmesi. Bundan böyle ekranın üst tarafında son derece kullanışlı bir "Anasayfa" sekmesi yer alıyor. Öte yandan ekranın sol kenardan sağa doğru sürüklediğimizde de kullanıcı profilimizi kolayca kontrol edebildiğimiz bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Bu sayfada öne çıkanlar, listeler, profil seçeneklerini görebiliyoruz.

Aslında bu arayüz bir süredir Twitter beta testi adı altında sınırlı sayıda kullanıcıya açıktı. Ancak bugünden itibaren tüm Android camiasının hizmetine girmiş oldu. 

Twitter Neydi, Ne Oldu?

Twitter Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

YORUMLAR