Twitter'ın Avatar Problemi Çözüldü

Twitter'ın Avatar Problemi Çözüldü

Dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter, dün akşam saatlerinde başlayan ve bazı kullanıcıların avatar resimlerini etkileyen problemin sabah çözüldüğünü attığı Tweet ile duyurdu.

Dün akşam üzeri başlayan problem, bazı kullanıcıların avatar resimlerini, ilk Twitter hesabı açtığınızda sahip olduğunuz yumurta resmi olarak değiştirerek avatar resmini güncelleme seçeneğide engelliyordu. Twitter kullanıcıların attığı tweetler ile sorunu bildirmesi ile hemen çalışmalarına başlayarak, gece boyunca problemi çözmekle uğraştı. Twitter destek ekibi gece boyunca attığı tweetler ile çalışmaların sürdüğünü ve problemin kısa süre içerisinde çözüleceğini belirtmişti.

Problemden etkilenen bir çok Twitter kullanıcısı attığı tweetler ile oldukça eğlendi. Atılan tweetler arasında en çok kullanılan cümle ise ''Twitter beni bir yumurtaya çevirdi'' oldu. Ayrıca bir çok kullanıcı genç pop şarkıcısı Justin Bieber için ya o da yumurtaya dönüşürse tarzında espriler yaptı. Gece boyunca süren problemden sonra Twitter'ın teknik ekibi sıkıntının çözüldüğünü ve kullanıcıların avatar resimlerini yeniden güncelleyebileceğini sabah attığı tweet ile bildirdi.

Problemin kaynağı hakkında Twitter'dan gelen resmi bir açıklama henüz bulunmamasına rağmen problem şuan giderildi ve etkilenen kullanıcılar profillerine girerek yeni bir avatar resmi yükleyebilir durumdalar.

Microsoft, Nokia'nın Tüm Cihazlarını, Servislerini ve Patentlerini Satın Aldı

YORUMLAR