Twitter’ın Değeri 11 Milyar Dolar’dan Fazla Olabilir

Twitter’ın Değeri 11 Milyar Dolar’dan Fazla Olabilir

Finansal araştırmacı Greencrest’in raporuna göre, şirket gelecek yıl halka arz edilmek için hazırlık yapıyor. Apple’ın Twitter’ı satın alabileceği yönündeki spekülasyonlar da onun değerini arttırıyor.

Twitter’ın gerçek değeri hakkında hiç bitmeyen spekülasyonlar yapıladursun, yayınlanan yeni bir rapor tüm tahminleri bastırdı. Buna göre, gelecek yıl halka arz edilme hazırlıkları içine giren sosyal ağın değeri 11 milyar doların altında değil.

Finansal araştırmacı Greencrest (Forbes üzerinden)’in ikincil piyasalardaki ticareti ile ilgili kaba değerlemeye dayandırdığı rapora göre, Twitter’ın şu sıralarda değerlenmesinin en öncelikli sebebi, Apple’ın Twitter’ı satın alma ile ilgili olmasına yönelik spekülasyonlar.

Bunun yanı sıra Greencrest, satın alma durumu olmasa dahi Twitter için belirtilen değerin mantıksız olmadığını yazıyor. Forbes’e göre; “Kullanıcı sayısındaki artış ve para kazanma çabaları meyvesini verecek ve Twitter için 2013 verimli bir yıl olacak.”

The Guardian’a göre ise, Twitter’ın değeri geçen iki yıl içinde büyük oranda arttı. 2011’de finansmanın yeni turu şirketin değerini bir anda 8 milyar dolara kadar çıkarmıştı. İkincil pazarda bu değer 10 milyar doları buldu.

Twitter’ın kurucusu ve başkanı Jack Dorsey, yakın zamanda hazır hissettiği zaman Twitter’ı halka arz edeceğini söyledi. Dorsey, her röportajında Twitter’ın, halka açılmayı hiçbir zaman bir çıkış ya da bir gol olarak görmediğini; aksine bunun bir kilometre taşı oluşturduğunu belirtiyor. 

Windows Phone'da YouTube Uygulaması Yok!

YORUMLAR