Twitter'ın Desteklediği Maksimum GIF Boyutu 15 MB Oldu

Twitter'ın Desteklediği Maksimum GIF Boyutu 15 MB Oldu

Sosyal medyanın dev şirketerinden birisi olan Twitter, geçtiğimiz gün sessiz sedasız bir güncelleme yayınladı. Twitter'ın yayınladığı güncelleme ile maksimum GIF yükleme boyutu 15 MB oldu.

Geçtiğimiz aylarda Twitter'ın bünyesine dahil ettiği GIF desteği kısıtlı boyutu ile sürekli eleştiri konusu oluyordu. Bugün yayınlanan br güncelleme ile bu sorun artık otadan kalktı. Bundan sonra Twitter'a yüklenen GIF'lerin üst limiti 15 MB olarak ayarlandı. Böylece kullanıcılar sözlerle anlatamadıkları durumları istedikleri GIF'lerle daha rahat bir şekilde anlatabilecek.

Twitter'ın resmi destek sayfası üzerinde de güncellenen yeni limit şu an sadece Web sürümü için geçerli. Öte yandan mobil ve Tweet Deck kullanıcıları yeni limitten faydalanamıyor ve halen daha 5 MB'lk limite maruz kalıyorlar. Ayrıca şuu an en büyük GIF dosyasının boyutunun 8-9 MB civarlarında olması kimin 15 MB'lık GIF yükleyeceği sorusunu da akıllara getiriyor. Kısa bir süre önce de video süresi limitini 140 saniyeye çıkaran Twitter, gün geçtikçe daha büyük dosyaları kabul etmeye başladı. Twitter'ın bu hamleleri azalan kullanıcı etkileşiminin tekrar canlandırmak istenmesine bağlanıyor.

33 Milyon Twitter Kullanıcısının Şifreleri Satılığa Çıktı

Twitter CEO'sunun Twitter Hesabı Hacklendi


YORUMLAR