Twitter'ın Durumu Her Geçen Gün Daha Kötüye Gidiyor

Twitter'ın Durumu Her Geçen Gün Daha Kötüye Gidiyor

Son zamanlarda Twitter'ın durumu pek iyi görünmüyor. 300 milyon kullanıcıda kalmak kötü gibi görünmese de, bir sosyal ağ için en önemli gelişme maalesef yaşanmıyor; Twitter'ın uzun süredir yerinde saydığını göz önünde bulundurursak şirket değerlerinde acil bir değişime ihtiyaç var.

Microsoft'un geçtiğimiz aylarda LinkedIn'i satın aldığını düşünürsek Twitter da yakında "satılık" bayrağını dikebilir. Gözler Google'a çevrilince 2011'de yaşanan Larry Page ve Jack Dorsey arasındaki anlaşmazsızlık, Twitter için bu fırsatı çoktan yok etmiş olabilir.

Google Alphabet olarak yeniden gruplaştığı ve Google+'ın dinç olduğu zamanlarda şirketin CEO'su Larry Page, arama sonuçları için sosyal ağ desteği arayışındaydı ve Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey'i Googleplex'e davet ederek bir anlaşmaya varmak istedi. İkilinin arasında gerçekleşen konuşmanın sonunda Page, arama sonuçları için Twitter'dan destek almak istediğini öne sürerek Dorsey'e bir teklif sundu. Anlaşma şartları nedir bilinmez, Dorsey'in Page'e cevabı net bir şekilde hayır oldu.

Twitter için belki de hayatının hatası sayılabilecek bu adımın ardından bugün Google'ın artık Twitter ile ilgilenmediğini biliyoruz. Twitter'ın satışa çıkması söylentisi ise yine yakın zamanda Dorsey ve kurucu ortak Evan Williams tarafından yalanlanmıştı. Toplum içinde hala büyük önem taşıyan Twitter'ın sıradan şirketler gibi kaybolmasına izin vermeyeceklerini söylediler.

Twitter Mobil Uygulamasına Canlı Yayın Düğmesi Eklendi

Twitter Kullanıcılarının Yüzde 65'i Oyuncu Çıktı

YORUMLAR