Twitter'ın Gece Modu Özelliği Nihayet iOS Platformuna Geldi

Twitter'ın Gece Modu Özelliği Nihayet iOS Platformuna Geldi

Twitter'ın daha önce Android platformu için çıkış yaptığında çok beğenilen özelliği gece modu nihayet iOS platformuna da geldi. Bildirim seçeneklerinde de değişikliğe giden microblog sitesi, bildirim filtrelerini de aktif daha kolay yönetilebilir hale getirdi. 

Geceleri parlaklığı artırılmış akıllı telefonlara bakmak gözleri epey yorduğundan, daha sağlıklı bir okuma yapmamız için Twitter'a Gece Modu özelliğinin gelmesi şart olduğunu daha önce sizlerle paylaşmıştık. Kullanıcı geri bildirimlerini kaale alan Twitter elini çabuk tuttu ve ilk olarak Android işletim sisteminde kullanılan uygulamasına bu özelliği ekledi. Kısa bir bekleyişin ardından iOS platformuna da gelen bu özellik kullanıcıların beğenisini kazandı. Bu tarz değişikliklerde beyaz fonun tam tersi kullanılması gerekirken, Twitter'ın gece modunda maviye çalan bir renk kullandığını görüyoruz.  

Twitter'da Gece Modu Özelliği Nasıl Açılır?

Yukarıdaki fotoğrafta göreceğiniz üzere öncelikle Profil sekmesine yani "Ben" bölümüne gelmelisiniz. Profil fotoğrafınızın hemen yanındaki Ayarlar kısmına bastığınızda, seçeneklerin arasında "Gece modunu aç" butonunun geldiğini göreceksiniz. Buraya bastığınızda özellik aktif olacaktır.

Siz gece modu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Twitter IŞİD Suç Ortaklığı Davasında Karar Açıklandı


YORUMLAR