Twitter'ın iOS Uygulaması Saf Değiştirerek Haberler Kategorisine Yerleşti

Twitter'ın iOS Uygulaması Saf Değiştirerek Haberler Kategorisine Yerleşti

Son zamanlarda yaptığı güncellemelere rağmen finansal açıdan zor günler yaşayan Twitter, iOS mağazasında "sosyal medya" kategorisinden çekilerek "haberler" kategorisine geçiş yaptı.

Sosyal medya devi Facebook'un en büyük rakiplerinden olan ve bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran Twitter cephesinde işler göründüğü gibi gitmiyor. Uzun süredir finansal kriz yaşayan şirket, geçtiğimiz aylarda da hiç yeni kullanıcı kazanmamıştı ve bunu size Tamindir sayfalarında "Twitter'da İşler Kötüye Gidiyor, Twitter Çöküyor mu?" haberiyle paylaşmıştık. Şimdi tekrar gündeme gelen Twitter şok bir karar ile iOS tarafında sosyal medya kategorisinden çekilme kararı aldı. 

Sosyal medya uygulaması olarak yola koyulan ancak, haberleri anlık olarak öğrendiğimiz bir platform haline dönüşen Twitter, iOS tarafında "haberler" kategorisine geçiş yaptı. Geçtiğimiz aylarda Twitter Moments ile bu geçişin sinyallerini veren Twitter, yaşadığı kayıpları bu yolla telafi etmeye çalışacak.

Yaptığı bu hamle ile haber kulvarında ataklar yapacağı anlaşılan Twitter'ın tekrardan eski şaşalı günlerine dönüp dönemeyeceği ise merak konusu.

Turkcell'in Twitter Savaşı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Twitter'ın Mesaj Butonuna Ne Oldu?

YORUMLAR