Twitter'ın Kartlar Hizmeti Güncellendi, Yeni Kartlar Yolda

Twitter'ın Kartlar Hizmeti Güncellendi, Yeni Kartlar Yolda

Twitter geliştiricilere özel düzenlenen bir etkinlikte Twitter Kartları hizmetinde yapacağı güncellemeleri açıkladı. Twitter üzerinde paylaşılan iletiler içerisindeki bağlantılar hakkında bilgi sahibi olmamıza yarayan kartlar hizmeti böylece daha kapsamlı hale geliyor. Daha çok içerik anlamındaki güncelleme yoluyla Twitter'ın mobil uygulaması ile görüntülediğimiz diğer mobil uygulamalar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabileceğiz. Bağlantıya dokunduğumuzda açılacak kart bize uygulamanın yüklü olup olmadığını sergileyecek ve yüklü değilse bizi uygulamayı indirmeye yönlendirecek.

Bu güncellemenin yanında tanıtılan 3 farklı yeni kart ise şu şekilde:

  • Uygulama Kartları:

Bu kartlar App Store ya da Google Play Store üzerindeki uygulamalar ile ilgili detayları içerecekler. Uygulamanın adı, ikon görseli, fiyatı ve verilen puanlar görüntülenebilecek.

  • Ürün Kartları:

Ürün kartları paylaşılan ürün ile ilgili görseli ve açıklamayı içerecek. Bu verilerin yanında fiyat ve puanlama bilgileri gibi detaylar da görüntülenebilecek

  • Galeri Kartları:

Bu kartlar fotoğraf koleksiyonlarını ve albümleri görüntülememizi sağlayacak. Böylece küçük önizlemeler sayesinde bu görseller hakkında bilgi sahibi olacağız.

Yeni kartlar ve güncellemeler Twitter'ın verimliliğini arttıracağa benziyor. Kullanıcılar aradıkları bilgiye daha çabuk ulaşabilecek, gereksiz yönlendirmelerden kurtulacaklar.

Microsoft Önümüzdeki Sene Messenger'ı Tamamen Sonlandıracak

YORUMLAR