Twitter'ın Mütevazi Reklamları Artık Siteyi Kullanan Herkese Gösterilecek

Twitter'ın Mütevazi Reklamları Artık Siteyi Kullanan Herkese Gösterilecek

Sınırlı karakterlere sahip anlık bir şekilde mesaj atmaya yarayan popüler mikroblog sitesi Twitter, daha fazla para kazanabilmek için yeni reklam sistemini aktif hale getirdi.
Uzun bir süredir Twitter bazı şirketlerle ortaklık kurarak çeşitli alanlarda reklam satışı yapıyordu. Fakat bu reklamlar sadece Twitter'a kayıtlı olan kullanıcılar için gözüküyor, üye girişi yapmadan gezintide bulunanlara gözükmüyordu. Twitter bu eksikliğin farkına vardı ve ciddi miktarda kayıtsız kullanıcısını olduğunu kaynak göstererek reklam yayınlama sistemini değiştirdi.

Twitter'ın yeni reklam sistemine göre artık kayıtlı ve kayıtsız fark etmeden tüm mikroblog sitesi kullanıcıları reklamları görecek. Yani bir arkadaşınızın hesabında gezerken veya anasayfada güncel tweetleri kontrol ederken karşınıza öncekinden daha fazla miktarda reklam çıkacak. Tabii reklamlar aynı şekilde tweet biçiminde gözükecek. Dilerseniz reklamda bulunan bağlantıya tıklayarak reklam veren kişinin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda Twitter'ın CEO'luk makamını ele geçiren Jack Dorsey, her şeyin farklı olacağını söylemişti ve her geçen gün bu açıklamasının doğruluk payına şahit oluyoruz. Bu arada Twitter’da çıkacak reklamlara karşı ön yargılı olmayın, elbette her internet sitesi para kazanmak için kullanıcılarına reklam gösterecek. Önemli olan tadını kaçırmadan mütevazı bir şekilde reklam alanlarını şekillendirebilmek. Twitter ise bu konuda oldukça deneyimli zaten.

Twitter Artık Fotoğrafları Tam Boyutuyla Gösterecek

Türkiye'den Twitter'a Büyük Para Cezası

YORUMLAR