Twitter'ın Resmi CEO'su Jack Dorsey Oldu!

Twitter'ın Resmi CEO'su Jack Dorsey Oldu!

Twitter dünyanın en çok konuşulan sosyal medya sitesi olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde 140 karakter sınırını kaldırma girişiminden sonra şimdi de şirketin resmi CEO'su belli oldu.

Geçtiğimiz Temmuz ayına kadar görevini başarıyla sürdüren Dick Costolo, bilinmeyen bir sebepten dolayı koltuğu başka bir isme bırakmıştı. CEO'luk koltuğuna geçen yeni isim ise adını oldukça sık duyduğunuz Jack Dorsey oldu. Twitter'ın kurulmasında en önemli 4 karakterden birisi olan Dorsey, geçici olarak başladığı görevinde bugün resmiyet kazandı.

Yeni bir CEO gelene kadar emanet olarak devraldığı koltuğu Dorsey artık kendi ismiyle donatılacak. Çünkü Jack Dorsey Twitter'ın resmi olarak CEO'luk görevine başladı. Bu haberi tweet atarak ilk açıklayan isim ise elbette Jack Dorsey oldu.

Twitter'ın eski yönetim kurulu başkanı olan Jack Dorsey, küresel olarak çok büyük yenilikler hedefliyor. Kullanıcıların ilgisini çekebilecek projelerinin olduğunu söyleyen yeni CEO, bu fikirlerini faaliyete geçirmeden önce Twitter yönetimini düzeltecek. Şirketin öncelikli işleri bittikten sonra ilgi çekici yenilikler bizi bekliyor. Sabırlı olmamızda fayda var.

Twitter'ın mobil uygulamaları:

Twitter Hesabınızdaki Takipçiler Sahte mi? Gerçek mi? Öğrenin!

Twitter'da Artık Çoktan Seçmeli İletilerle Anket Yapılabilecek 

YORUMLAR